Mlsací výlet nebo štrůdl (skoro) zadarmo? Plánujte s webem Na ovoce!

Ovocný koláč nebo štrůdl z vlastního ovoce je nesplnitelným snem mnoha obyvatel městských sídlišť. Tedy zdá se jím být. Existuje však způsob, jak získat ovoce v bio kvalitě, i když bydlíte ve městě a vlastní zahrádku nemáte.

Ano, správně uvažujete o alejích ovocných stromů kolem cest. Samozřejmě vás nenabádáme k pořádání nájezdů na ovocné stromy u frekventovaných silnic. Nasbírat si kilogram, dva švestek, hrušek nebo jablek v rámci cyklovýletu či procházky u polní cesty však nemůže nikomu ublížit. Tedy pokud stromy nikomu nepatří, to je vždy dobré zjistit.

Že o žádné podobné aleji nebo několika hrušních, či jabloních ve vašem okolí nevíte? Nevadí! V době internetu nejde o žádný problém. Stejně totiž nejspíše uvažovali také autoři projektu na-ovoce.cz. Tady najdete to, co by vám mohlo pomoci – mapu České republiky s uživateli doplněnými informacemi o místech, kde si lze zdarma natrhat ovoce. Možná vám přijde poněkud prázdná. Neustále se ale doplňuje. Ruku k dílu můžete přiložit i vy a pomoci tak ostatním, kteří dosud tápou.

To však samozřejmě není všechno co na webu na-ovoce.cz najdete. Jeho autoři chápou ovocné stromy jako nedílnou a velmi důležitou součást naší kulturní krajiny. Máte-li to stejně, mohl by vás zaujmout blog, který je součástí stránek, nebo další nabídka. V budoucnu se můžeme těšit i na mobilní aplikaci.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *